Kredi Notunu Hızlı Yükseltme

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken aynı zamanda bankalar ardık kredi notuna göre kredi faiz oranları uygulamaya geçtiği için daha dezavantajı oranlarla kredi kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle kredi notunu mümkün olan en yüksek seviyede tutmak tüm tüketicilerin ortak hedefi olmalıdır. Peki, kredi notunu hızlı yükseltme nasıl yapılabilir?

Kredi Notu Yükseltme 

  • Kredi notunu en hızlı şekilde yükseltmek isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey böyle bir imkanları bulunuyorsa bankaya olan kredi borcu ve kredi kartı borcu gibi borçlarını kapatmaktır. Bu sayede kişinin kredi borç riski düşer. Kredi riskinin düşmesi ise kredi notunun yükselmesi anlamına gelir ki bu kadar hızlı bir şekilde kredi notunu yükseltmek başka bir hiçbir şekilde mümkün değildir.
  • Kredi borcunu kapatma imkanı bulunmayan ya da kredi borcu olmayan kişilerin ise kredi kartı borçları için ödeme yapmaları aynı etkiyi gösterecektir. Ancak kredi kartı limiti yüksek olmayan kişilerde borcu ödemek çok fazla bir şekilde kredi notunu yükseltmek için etkileyici olmayacaktır.
  • Uzun vadeli kredi notu yükseltme yolları arayan kişilerin ise dikkat etmeleri gereken en önemli konu tüm ödemelerini düzenli olarak yapmaktır. Kredi borcu, kredi kartı borcu, kredili mevduat hesabı ödemesi ya da otomatik ödeme talimatı gibi bankalardan gerçekleştirdiğiniz her ödemeyi son ödeme tarihi geçirmeden yapmanız kredi notunuzu uzun vadede yükseltecek en önemli faktördür.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir