Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı alabilmeleri için mutlaka belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken aynı zamanda kullanabilecekleri kredi tutarı da azalmaktadır. Peki, kredi notunun kaç olması gerekir?

Kolay kredi kullanmak için kredi notu ortalamasının en azından orta riskli kredi notu seviyesinde olması gerekir. Orta riskli kredi notu ortalamasında kişilerin belirli bir seviyeye kadar kredi kullanmasına izin verilirken bu kişilerin yüksek tutarlı kredi kullanabilmeleri için ise ipotekli ihtiyaç kredisi ya da altın teminatlı kredi paketleri gibi paketler üzerinden başvuruda bulunmaları gerekir.

İyi kredi notu ortalaması ya da çok iyi kredi notu ortalaması olan 1.500 puan kredi notu ile 1.900 puan arası kredi notu olan kişilerin kredi onayı almaları ise çok kolaydır. Bu kişiler aynı zamanda bankaların kredi kullandırmak istedikleri kişiler olduğu için düzenli olarak bankaların müşteri temsilcileri tarafından aranarak daha avantajlı krediler kullanımı için fırsatlar sunmaktadır. Yani kredi notu ne kadar yüksek olursa hem kredi kullanmak kolaylaştırılmakta hem de kredi faiz oranları düşürülmektedir. Yani çok sayıda avantaj sunulmaktadır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir