Kredi Notunun Sıfır Olması Durumunda Nasıl Kredi Çekilir?

Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Ancak o güne kadar bankadan kredi kartı almayan ve daha önce hiç kredi kullanmayan kişilerin ne yazık ki kredi onayı almaları kredi notlarının sıfır olması nedeni ile çok zordur. Peki, kredi notunun sıfır olması durumunda nasıl kredi çekilir?

Sıfır kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin ilk yapmaları gereken deyim yerindeyse bankayla tanışmak ve kendilerini tanıtmaktır. Bunun için atacağınız ilk doğru adım kendinize en yakın banka şubesini ziyaret ederek hesap açtırmaktır.  Bu hesap üzerinden mümkün olduğunca fazla otomatik ödeme talimatı ve düzenli ödeme talimatı vermeniz ve verdiğiniz her talimatı düzenli ödemeniz bankaya sizin borcunuza sadık birisi olduğunuzu göstermeni açısından çok önemlidir.

Yine tüm nakit işlemlerini bu hesap üzerinden yapmanız, alacağınız bankamatik kartı ile alışverişlerinizi gerçekleştirmeniz, hesabınıza sık sık para yatırarak farklı tutarlarda para yatırıp çekmeniz ve hesabınızı canlı tutmanız da çok önemlidir. Bu sayede banka ile olan ilişkileriniz zamanla oturacak bu da kredi notunu yükselterek düşük limitli bir kredi kartı alarak kredi kullanma yolunda ilk adımınızı atmayı sağlayacaktır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notunun Sıfır Olması Durumunda Nasıl Kredi Çekilir? için 5 cevap

 1. burak der ki:

  Kredi notu sıfır olanların malesef ki kredi çekmeleri ve kredi kartı almaları zordur ancak imkansız değildir. Tek yapmaları gereken hesaplarını canlı tutmalarıdır.

 2. mustafa der ki:

  Sıfır kredi notu olanların umutsuzluğa kapılması yersizdir. Sadece yapmaları gereken bir bankada hesap açmaları ve bu hesaptan otomatik ödeme talimatları vermeleridir.

 3. burcu der ki:

  Sıfır kredi puanı ile kredi çekmek mümkündür. Ancak öncesinde bir bankada hesap açtırmak ve bu hesaptan sürekli para akışı sağlamak gerekmektedir.

 4. ekrem der ki:

  Bankalar ile arasında sıkıntı olanların yada düşük kredi notlarında yapılması gerekilen en önemli şey bir banka seçip kullandığınız hesabınızda aktif kullanım sağlamak gerekir.

 5. ece der ki:

  Kredi notu sıfır yada düşük limit olanlarının ilk kredi yada kredi kartı başvurularında düşük limitlerde başvuru yapmaları büyük bir avantaj olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir