Kredi Notunun Sıfır Olması Ne Demek?

Bankadan kredi red kararı alan kişilerin büyük bir bölümüne kredi red nedenleri olarak gösterilen nedenlerden biri de kişinin kredi notunun sıfır olması gösterilmektedir. Peki, kredi notunun sıfır olması ne demek? Kredi notunun sıfır olması iki nedene bağlı olarak yaşanmaktadır. Bunlardan ilki kredi notu sorgulama işlemi sonucunda kredi notu sıfır olarak belirlenen kişinin daha önce bankalar ile hiç çalışmamış olmasıdır.

Banka sizinle hiç çalışmadığı ve sizin performansınızı bilmedi için sizi nötr olarak kabul eder ve sıfır kredi notu ortalaması tanımlar. Bu durumu yaşayan kişilerin ilk yapmaları gereken hemen acil olarak bankada bir hesap açtırmaları ve bu hesap üzerinden tüm düzenli ödemelerini gerçekleştirmeleridir. Yani kira ödemesi ve fatura ödemesi gibi tüm ödemeler bu hesap üzerinden yapılmalıdır. Bir süre sonra banka bu hesaba kredili mevduat hesabı da tanımlayacaktır.

Kredili mevduat hesabından ara sıra para çekmek ve sonra yatırmak kredi notu performansınıza olumlu yansıyacak ve banka düşük tutarlı bir kredi kartı onayı verecektir. Bu kartı düzenli olarak kullanmak ve ödemelerini mutlaka düzenli yapmak kredi notu ortalamanızı yükselterek ilk kredi notu güncellemesi geldiği anda kredi onayı alarak kredi kullanmanızı sağlayacak ve sizi sıfır kredi notu ortalamasından yükseltecektir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir