Kredi Notunuzu Düşüren Hareketler Nelerdir?

Değerli okuyucular, bugün sizlere kredi notunu düşüren sebeplerin neler olduğunu açıkça anlatacağım. Kredi notu denildiği zaman şüphesiz akıllara gelen ilk şey bankalardır. Kredi talebinde bulunduğunuz vakit eğer ki kediniz banka tarafından reddedilirse anlayın ki kredi notunuz düşük seviyelerde. Bankalardan kullanmış olduğunuz krediler veya kullanmaya devam ettiğiniz kredi kartlarının kayıtları kedi kayıt bürosu tarafından tutulmaktadır.

Müşterilerin kredi başvurularının onaylanmamasında ki en büyük sebep ise kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notunun düşük olmasının altında yatan nedenler şu şekilde sıralanmaktadır. Kredi kartınızın ödemelerini düzenli ve zamanında yapmadığınız takdirde kredi notunuz düşer. İster taşıt kredisi olsun ister bireysel kredi olsun çektiğiniz krediyi zamanında ödemezseniz kredi notunda ciddi düşüşler yaşanır. Kedi kartınızın limiti 15. 000 lira diyelim, gelirinizde 7.500 lira diyelim, bankaya gidip yeni bir kredi kartı talebinde bulunursanız banka sizin cevabınızı olumlu karşıla. Ardından bir başka bankaya kart talebinde bulunursanız, banka red cevabı verir ve otomatik olarak kredi notunuz düşer.

Kredi notunuzu etkileyen en önemli etken düzensiz ödemelerdir. Bankalar kredi başvuruları esnasında borcunuza sadık olmanızı ve düzenli ödeme yapmanızı ister. Burada bizlere düşen görev eğer ki kredi veya kredi kartı ödemelerini düzensiz yapmayı bırakmalıyız. Öte yandan yapılan sık kredi başvuruları, kredi kartı limitlerini sonuna kadar kullanmamız, borçlu olduğumuz hesap sayısının fazla olması, kredi notunu düşüren diğer faktörler arasında ye almaktadır.

Çok değerli okuyucularım daha burada sayamadığım pek çok sebepten dolayı kredi notunuz düşebilir. Bu nedenle hayatınızı şekillendiren ekonomik kararları belirleyin ve finans dağılımını iyi yapmalısınız. Aksi bir durumda bankalar sizin kredi talebinizi reddeder ve kredi çekmeniz her geçen gün zorlaşır. Çünkü her insan hayatı boyunca banka kredisine ihtiyaç duyabilir. Kredi notumuz yüksek olmadığı zaman bankalar kredi isteğimizi reddeder. Herhangi bir sebepten ötürü acil krediye ihtiyacımız olacağını unutmamak gerekir. Kredi notunun düşmesine neden olan faktörleri sizler için sıraladım. Sizler de bu doğrultuda önleminizi alın ve işinizi son dakikaya bırakmayın. Nakit para her zaman gerekli olabilir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notunuzu Düşüren Hareketler Nelerdir? için 9 cevap

 1. ege der ki:

  Gecen gün bankaya kredi basvurusuna gittim fakat kredi notumun düşük oldugunu söylediler kredi notumu düşüren hareketler neler olabilir?

 2. seda der ki:

  Bankaya kredi cekmeye gittigimde veremeyeceklerini kredi notumun düşk oldugunu belirttiler kredi notumu düşüren hareketler nelerdir yardımcı olurmusunuz?

 3. ahmet der ki:

  Gecen gün kredi notumu sorgulattıgımda kredi notumun düşük oldugunu gördüm kredi notumu düren hareketler nelerdir?

 4. ali der ki:

  Bankaya kredi cekmek için gittigimde kredi notumun düşük oldugunu kredi alamıyacagımı sölediler kredi notumu düşüren hareketler nelerdir?

 5. dilan der ki:

  Kredi notumu 1 hafta önce sorgulattıgımda yüksetti bugn sorgulattım dük cıktı kredi notumu düşüren hareketler nelerdir?

 6. Gonul der ki:

  Kredi notunuzun düşük olmasının başlıca sebebi ödemelerinizin geçikiyor olmasıdır.

 7. Erdem der ki:

  Kredi notunuz düşükse eğer ödemelerinizi otomatik ödeme yaparak zamanında ödeme yaparsanız eğer kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

 8. Ender der ki:

  Kredi notunuzu düşüren sebeplerin başlıca sebepleri geçiken ödemeleriniz. Bu yüzden ödemelerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

 9. Caner der ki:

  Bankaların ortak hesaplamaları olan bu sistemi en kolay şekilde yükseltmenin formülü düzenli ödeme yapmaktan geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir