Kredi Ön Onayı Aldım Şimdi Ne Yapmalıyım?

Günümüzde tüm bankalar interneti yoğun olarak kullanırken özellikle de kredi başvurularının kolaylaştırılması konusunda internet teknolojisinden yoğun olarak yararlanılmaktadır. Bankalar bu konuda müşterilerine internetten kredi başvurusu ya da SMS kredi başvurusu gibi çeşitli hizmetler sunulurken bu sayede kolay kredi kullanımı sağlanmaktadır.

Kredi Ön Onayı Nedir?

Bankaların sunduğu internetten kredi başvurusu ve SMS kredi başvurusu hizmetlerinden yararlanan kişilerin kredi başvuru sonucu sadece birkaç dakika içerisinde cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Gönderilen kredi sonucu olumlu olduysa bu durumda kredi ön onayı verilmiş olur. Bu mesajın içinde yer alan referans numaranız ile banka şubesini ilgili kredi başvuru evrakları ile ziyaret etmeniz durumunda kredinizin kullandırımı sağlanır.

Kredi Ön Onayı Aldım, Ne Yapmalıyım?

Ön onay mesajınız ile beraber kredi başvuru formu doldurduğunuz bankanın en yakın şubesini ziyaret ederek kredi kullanımı için gerekli işlemleri başlatmanız gerekir. Kimi bankalar bu mesajın geçerliliğini 30 gün ile sınırlandırırken zaten 7 iş günü içerisinde kredi başvuru evrakları doldurulmazsa bankanın müşteri temsilcisi sizinle telefon üzerinden iletişime geçerek neden kredinizi kullanmadığınız hakkında bilgi edinecektir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir