Kredi Ön Onayı Nedir, Ön Onaylı Kredi Nasıl Kullanılır?

Bankalar kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerine oldukça fazla seçenek sunuyor. Bundan yıllar önce kredi onayı vermek için deyim yerindeyse 40 dereden su getirten bankalar bugün ise kredi kullandırmak için birbirleri ile yarışıyorlar. Artık sadece tek bir kısa mesaj göndererek ya da internetten form doldurarak kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

İşte kredi ön onayı deyimi de  bu kredi başvuru yöntemlerinin sonucunda hayatımıza girmiş durumda. Peki, kredi ön onayı ne demek?Kredi ön onayı, kredi başvurusunda bulunan kişilerin kendi beyanlarının doğru kabul edilerek alınan sonucu ifade eder. Ön onay alan kişiler ilgili kredi başvuru evrakları ile banka şubesini ziyaret ederek beyanlarının doğru olduğunu kanıtlarda kredi kullanabilir. Peki, ön onaylı kredi nasıl kullanılır?

Ön onay aldığınızı gösteren kısa mesaj ile beraber bankanın en yakın şubesini ilgili kredi başvuru evrakları ile ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Gişe yetkilisi evrakları ve kredi ön onayında belirtilen referans numarası ile ziyaret etmeniz durumunda işleminizi onaylayarak kredi kullanımınızı tamamlayacaktır. Günümüzde internet şubesi kullanıcıları için hazır kredi limitleri de bulunmakta olup bu limitler ile şubeye gitmeden kredi kullanmak mümkündür.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir