Kredi Onayı Kaç Günde Gelir, Ne Kadar Sürer?

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan biri de kredi kullanımının ne kadar sürede onaylanacağıdır. Kredi onayı süresi hem başvuruların kredi türüne hem de başvuruda bulunulan kredi miktarına bağlı olarak değişmektedir.

İhtiyaç kredisi onayı artık bankalar tarafından sadece dakikalar içerisinde verilirken ipotekli ihtiyaç kredisi onayı ise ipotek gösterilen taşınmaz için eksper yapılacağından dolayı biraz daha uzun sürebilmektedir. Yine konut kredisi başvurularında da hem kredinin son derece yüksek tutarlı olması hem de konut kredisi ekspertiz çalışması yapılacağı için 3-4 güne kadar uzayabilmektedir.

Ancak düşük tutarlı kredilerde kişinin kredi notu ortalaması yüksek ise bu durumda kredi onayı çok daha kolay bir şekilde verilebilmektedir. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise güvenirliklerini daha düşük görüldüğü için kredi onayı almaları biraz daha zor olacağı için kredi onayı süresi uzayabilmektedir. Bankaların internet şubesini kullanan kişiler için ise hazır kredi limitleri tanımlanmakta olup bu kişiler bankaya gitmeden kredi kullanabilmekte ve dilerlerse hafta sonu kredi kullanabilmektedir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir