Kredi Red Nedeni 11 Ne Demek?

Bankaların kredi başvurularının reddetmelerine neden olabilecek pek çok sebep bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok rastlanılanı kredi red nedeni 11 olarak isimlendirilmektedir. Bankadan kredi onayı alınabilmesi için kişinin farklı kriterlere taşıması gerekir. Bunlardan en önemlilerinden biri de kredi notu ortalamasıdır. Kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması durumunda hem kredi onayı alması zorlaşabilmekte hem de kullanabileceği kredi tutarı büyük oranda düşürülmektedir.

Yine krediyi kullanan kişide aranılan şartlara ek olarak konut kredisi ve taşıt kredisi paketlerinde konuta ve taşıta ait kriterlerde bulunmaktadır. Konut kredisi yaş sınırı hem konuta ait hem de kişiye ait yaş sınırıdır. Konut kredisinde yaş sınırı konuta ait olarak 25 yıl olarak uygulanmakta olup yani bankalar en fazla 25 yaşa kadar olan binalara ve konutlara kredi kullanımına onay vermektedir.

Yine kredi kullanan kişinin yaş sınırı engeline takılmaması için kredi vade süresi ile beraber en azla 60 yaşında olması gerekir. Yani 50 yaşında olan kişilerin en fazla 10 yıl vadeli kredi kullanması mümkündür. Kullanılmak istenen kredi vadesi ile kredi kullanmak isteyen kişinin yaşlarının toplamının 60 yılı aşması durumunda konut kredisi reddi yaşanır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir