Kredi Red Nedeni 11 Nedir?

18 yaşını doldurarak reşit olan ve aylık belgelenebilir bir gelire sahip olan herkesin kredi başvuru formu doldurarak kredi kullanmak için başvuruda bulunma hakkı bulunmaktadır. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli nokta her bankanın da kredi başvurusunu reddetme hakkı bulunduğudur. Peki, kredi başvurusu neden reddedilir ve kredi red nedeni 11 ne demek?

Kredi başvurusunun reddedilme nedenleri arasında ilk sırayı kesinlikle kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi notunun düşük olması alır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişinin yüksek tutarlı ya da uzun vadeli krediler için başvuruda bulunması durumunda ne yazık ki kredi onayı alma şansı düşer. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin mutlaka kredi notu sorgulaması yaparak kredi notunu öğrenmesi ve bu not ortalamasına bağlı olarak başvuru formu doldurması gerekir.

Bir diğer kredi red nedeni ise kişinin aylık gelirinin aylık ödemesi gereken kredi tutarını karşılamamasıdır. Bu gibi durumlarda da banka kredi red 11 kararı verebilmektedir. Yani kişinin aylık belgelenebilir geliri 2 bin lira ise aylık ödemesi 1.500 lira olan bir kredi için onay alması mümkün değildir. Bu oran en azından yarı yarıya olmalıdır. Aylık ödeme dengesinin kurulamaması halinde yüksek kredi notu olmasına rağmen kredi red kararı verilir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir