Kredi Skoru 1500 Ne Demek?

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin en çok duydukları terimlerden biri de kredi notu ortalamasıdır. Kişilerin ve kurumların bankalar üzerinden yaptıkları her türlü kredili işleme ait olan ödeme düzeni, kredi kullanma alışkanlıkları ve kişinin aylık gelir tutarı gibi farklı pek çok kritere bağlı olarak belirlenen mali karnelerine kredi skoru ya da halk arasında bilinen ismi ile kredi notu adı verilmektedir.

En yüksek kredi notu 1900 puan olup en düşük kredi notu ortalaması ise sıfırdır. Sıfır kredi notu olan kişiler genelde adları kara listede olan kişilerden oluşmakta olup yine daha önce bankalardan hiç kredili işlem yapmayan kişilerin de kredi notu ortalaması sıfır olarak kabul edilmektedir. Kişinin bankalara olan tüm ödemelerini zamanında yapması, bankacılık işlemlerini çok sık kullanması ve kredi kartı limitini düzenli kullanarak ödemesi durumunda kredi notu yükselir.

Yüksek kredi notu ortalaması hem çok daha kolay kredi kullanmak anlamına gelmekte hem de yeni düzenlenen kredi notuna göre kredi kampanyası ile daha düşük kredi faiz oranlarından yararlanma hakkına sahiptir. Kredi notu 1500 puan ortalamasında olması durumunda bu kişinin kredi notunun iyi seviyede olduğu anlamına gelmekte olup yapmış olduğu kredi başvuruları aylık geliri ile orantılı olması durumunda kolaylıkla kredi onayı alınacaktır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir