Kredimi Erken Kapatmak İstiyorum

Kredi kullanan kişiler tarafından merak edilen konulardan biri de kredilerini erken kapatmaları halinde karşılaşacakları durumdur. Konut kredisi erken kapatma işlemlerinde kredinin erken kapatılması durumunda ceza ödenmesi gündeme gelirken ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kapatma işlemlerinde ise erken kapatma cezası ödenmesi söz konusu değildir.

Konut kredisi erken ödeme cezası ise bu kredilerin son derece yüksek tutarlı olmaları ve erken kapatılması durumunda bankaların yüksek faiz zararına uğramaları nedeni ile geliştirilen bir yöntemdir. İhtiyaç kredisi ve taşıt kredisi paketlerinde aynı durum söz konusu olmadığı için erken ödeme cezası uygulanmadığı gibi aynı zamanda faiz indirimi de gerçekleştirilmekte ve kişi çok daha az para ödeyerek kredi borcunu kapatma avantajlarından yararlanmaktadır.

İhtiyaç kredisi erken kapatma işlemlerinizi kredi kullandığınız banka şubesini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Kimlik belgeniz ile gerçekleştireceğiniz bu kredi kapatma işleminde banka şube yetkilisi faizi düşerek kalan borcunuzu hesaplayacak ve ardından borcunuzu tahsil ederek kredi kapatma işlemini tamamlayacaktır. Taşıt kredisi erken kapatma işleminin ardından ise rehin kaldırma işlemleri yapılarak aracın ruhsatı tamamen sahibinin üzerine alınmalıdır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir