Maaşa Göre Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi kartı almak isteyen kişilerin bankalar ilk olarak kredi notu ortalamalarını dikkate almaktadır. Ardından kredi kartı verilmesi durumunda banka ikinci olarak kredi kartı limitinin belirlenmesi aşamasına geçer. Peki, maaşa göre kredi kartı limiti nasıl belirlenir?

Maaşa göre kredi kartı limiti belirlenirken banka aylık belgelenebilir geliri baz alır. Yani ücretli olarak çalışan kişilerde maaş bordrosunda yazan tutar ne ise banka bu tutarı baz alarak kredi kartı limiti belirler. Kredi kartı limit sınırı aylık gelire göre belirlendiği için maaşı düşük olan kişilerin kredi kartı limitleri daha düşük tutulurken maaşı yüksek olan kişiler ise yüksek limitli kredi kartı sahibi olmaktadır.

Aynı bankadan ikinci kredi kartı alma durumu ise sadece farklı özelliklere sahip olan kredi kartları için mümkün olmaktadır. Kişi bankadan aldığı kredi kartı ürününün limitini kullanma oranı ve geri ödeme düzenine bağlı olarak kredi kartı limiti arttırma başvurusunda bulunarak zamanla kredi kartı yasal limit miktarını yükseltme şansına da sahiptir.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir