Memura Tatil İndirimi Ne Zaman?

Rus savaş uçağının sınırlarımızı ihlal etmesi sonucu düşürülmesine karar verilmesi sonucu Rusya ile başlayan soğuk savaş ne yazık ki en çok turizm sektörünü olumsuz etkilemiş durumda. Turizm sektöründe Rus turistlerin birbiri ardına tatil rezervasyonlarını iptal ettirmeleri ve yeni tatil planı yapan turistlerin de başka ülkeleri seçmeleri turizm sektörüne büyük bir darbe vurmuş durumda.

Memura Faizsiz Tatil Kredisi 

Turizm sektöründe doluluk oranları deyim yerindeyse dibe vururken pek çok büyük otel ne yazık ki kapatma kararı almanın eşiğine gelmiş durumda. Yaşanan sorunların çözümü olarak devlet memurlara tatil kredisi kullandırma kararı aldı.

Buna göre devlet memurları maaşlarına göre tatil kredisi desteği alacak ve kullandığı tatil kredisi tutarı faizsiz olarak 1 sene boyunca maaşından azar azar kesilerek tahsil edilecek. Yani faizsiz tatil kredisi kullandırılırken ayın zamanda ödemesi de memurun çalıştığı kurumun kendisi tarafından maaşından kesilerek borcundan düşülecektir.

Memura  Tatil İndirimi Ne Zaman?

Sadece memurlara sunulan bir hak olması nedeni ile özel sektör çalışanlarının şimdiden yoğun bir şekilde tepkisine yolan açan memura tatil kredisi kampanyası en geç Ağustos ayının ilk günü ile hayata geçirilmeye çalışılmaktadır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir