Müjde! KOSGEB Kredi Desteği İçin Limitler Yükseltiliyor

KOSGEB kredileri hakkında yeni açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık bu krediyi kullanmak isteyen girişimcilere büyük bir müjde verdi. Daha önce 270 bin lira olarak belirlenen KOSGEB kredi limitleri için arttırıma gideceklerini belirten Işık tam yüzde 74 oranında limit artışı düşündüklerini ifade ederek yeni uygulama sonucunda KOSGEB kredi desteği için 470 bin lira limit sınırlaması uygulanacağını duyurdu.

Bilindiği üzere hem kadın girişimcileri destekleme kredileri kullandıran hem de küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümelerini desteklemek amacı ile kredi kullandıran KOSGEB kredi şartları taşıyan herkese destek olmaya çalışmaktadır. Burada sistemin amacı doğru ve hedefe ulaşabilecek projelerin desteklenmesi ve bu sayede yeni istihdam kaynaklarının sağlanarak işsizlik verilerinin düşürülebilmesi.

Özellikle de çalışma hayatında evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra oldukça zor yer edinen kadın girişimcilerin desteklenmesi amacını güden projelere de destek veren KOSGEB genç girişimcilerin desteklenmesi konusunda da son derece istekli davranmakta ve kredi onayı verilmesi konusunda çeşitli esneklikler tanımaktadır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir