Müşteri Numarası Nedir, Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankalarda işlem yapmak isteyen kişilerden istenilen bilgilerden biri de müşteri numarası bilgisidir. Müşteri numaramı bilmiyorum diyen kişilerin müşteri numarasını öğrenmek için kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en kolayı hiç şüphesiz bankamatik kartı yüzeyinde bulunan müşteri numarası alanını kontrol etmektedir.

Bunun için bankamatik kartı ön yüzünde bulunan isim soy isim bölümünün hemen altına bakmanız yeterlidir. Ancak kredi kartında müşteri numarası bilgisi yer almaz. Kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası ve kredi kartı sahibinin isim bilgileri ve kredi kartı son kullanma tarihi yer almaktadır. Kredi kartının arka bölümünde ise kredi kartı güvenlik kodu bilgisi yer alır. Yani kredi kartında müşteri numarası bilgisine yer verilmez.

Bunun dışında müşteri numarasını öğrenme işlemlerinde kullanılabilecek en kolay yöntem bankaların müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden müşteri numarası sorgulama işleminde bulunmaktır. Müşteri hizmetleri yetkilisine hesap numarası ya da kimlik numarası bilginizi vermeniz durumunda kimlik numarasından sorgulama yapılarak müşteri numarası bilginize ulaşılmaktadır. Yine hesabınızın bulunduğu banka şubesinden de kimlik belgeniz ile müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir