Nasıl 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Kullanabilirim?

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri kredi vadelerinden biri de 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketleridir. Daha uzun vadeye yayılan kredi tutarları sayesinde aylık ödeme miktarı düşerken ne yazık ki çıkarılan yeni yasalar ile beraber ihtiyaç kredilerinde vade sınırlaması uygulanmaya başlanmıştır.

Buna göre artık 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2016 yılında sadece 36 ay vadeli kredi kullandırabilmektedir. Yani ihtiyaç kredisinde en uzun vade sınırı olarak artık 36 ay vade seçeneği uygulanmaktadır. 48 ay vadeli kredi ise sadece taşıt kredisi başvuruları ve konut kredisi başvuruları için uygulanmaktadır. Yine aynı uygulama ile eskiden 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanımına izin veren bankalar artık 48 ay vadeli taşıt kredisi  kullanımına izin vermektedir.

Eskiden bankalar ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan müşterilerine 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verirken aynı yasa ile beraber bu süre sınırlaması da 36 ay vadeye düşürülmüştür. Yani 48 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımı da mümkün değildir. Burada bankaların uyguladığı bu yasal sınırlama bankaların kendi istekleri ile uyguladıkları bir yasak olmayıp yasağın nedeni kanunlarda yapılan değişikliklerdir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir