Neden Kredi Çekemiyorum?

Bankaların uygulamış olduğu farklı kredilendirme politikaları bulunmakta olup bazı bankalar son derece ağır kredi kullanma şartı uygularken kolay kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin öncelikle kendi kredi verilerini incelemeleri ve buna göre kredi başvurusunda bulunmaları gerekir.

Düşük Kredi Notu Ortalaması 

Kredi kullanamıyorum diyen kişilerin verileri incelendiğinde bu kişilerin büyük bir bölümünün kredi notu sorgulama işlemlerinin sonucunda düşük kredi notuna sahip oldukları görülmektedir. Kredi başvuru formu dolduran kişilerin ilk olarak bankalar tarafından kredi notu sorgulaması yapılır ve kredi notu puanlarına göre başvuruları sonuçlandırır.

Düşük kredi notu olan kişilerin yüksek tutarlı kredi kullanmaları ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notu öğrenme hizmetlerinden yararlanarak not ortalamanızı öğrenmeniz ve buna göre başvurunuzu şekillendirmeniz çok önemlidir. Kredi notunuz düşük çıkarsa ya kredi kullanacağınız tutarı düşürmeniz ya da kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmanız kredi onayı alma şansınızı arttıracaktır.

Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?

  • Düşük kredi notu ortalamasına sahipseniz ne yazık ki bankalardan kredi kullanmanız son derece zordur.
  • Adınızın kara liste adı verilen ve bankalara borcunu ödeyemeyen kişilerin yer aldığı listede bulunması durumunda kesinlikle hiçbir bankadan kredi kullanamazsınız.
  • Maaşınızın kullanmak istediğiniz kredi tutarını karşılamaması. (Aylık ödemeniz gereken kredi taksit tutarının en az iki katı kadar gelir beyan etmeniz gerekir.)

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir