Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

Günümüzde en az nakit para kadar sık kullanılan kredi kartı bilinçli kullanıldığı takdirde son derece faydalı olan bir ödeme aracıdır.

Taksitle alışveriş yapılması konusunda son derece büyük kolaylıklar sağlayan kredi kartı aynı zamanda yapılan harcamaların ödemelerini ötelemesi ile de kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır. Artık bankaların çok daha kolay bir şekilde kredi kartı onayı vermesi de kredi kartı kullanıcılarının sayı olarak artmasını sağlamaktadır.

Kredi Kartı Başvurum Reddedildi 

Bankalar artık kredi kartı başvurusu için büyük kolaylıklar sağlarken bazı kişilerin kredi kartı onayı aynı gün içinde verilerek kredi kartı hızlı bir şekilde ulaştırılırken bazı kişiler için ise kredi başvurusu reddedilmesi sonucu ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Farklı kredi kartı red kodları bulunmakta olup kredi kartı başvurusunun reddedilmesindeki en önemli faktör kişinin işsiz olması yani çalışmamasıdır. Çalışmayanlara kredi kartı veren banka bulunmamakta olup kişinin daha önceden almış olduğu bir kredi kartı bulunuyor ise işten çıkması durumunda kredi kartının iptal edilmesi söz konusu değildir.

Neden Kredi Kartı Çıkmıyor?

  • Aylık belgelenebilir gelire sahip olunmaması (işsiz olmak, ev hanımı olmak, sigortasız çalışmak)
  • Düşük kredi notu ortalamasına sahip olmak
  • Kara listede olmak
  • Yeni işe girmek (genelde en az kesintisiz 6 aylık sigortalılık süresi aranmaktadır.)

Bu yazı Bankalar, Kredi Kartı, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir