Ocas Plus Türkiye Ne Demek?

Günümüzde gelişen internet teknolojisi sayesinde kurumsal pek çok işlem artık internet üzerinden büyük bir kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunlardan biride kurulan Ocas Plus Türkiye sistemidir. İşte Ocas sistemi hakkında bilmek istedikleriniz:

OCAS Ne Demek?

Otomatik CMK Atama Sistemi kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma terimi olan OCAS gerek sanıkların gerekse de mağdur sıfatı ile Ceza Muhakemesi Kanunu tarafından sorgulanacak olan kişilere yapılacak olan avukat atamalarının internet üzerinden gerçekleştirilmesi için kurulan özel bir sistemdir.

OCAS Nasıl Kullanılır?

Sistemde yer alan her avukat OCAS şifresi ile sisteme giriş yaparak kendisine yetkili makamlar tarafından yönlendirilen sanık dosyalarını inceler. Sanık dosyasını kabul etmesi durumunda mahkemeye katılmak için ihtiyaç duyduğu yetki belgesini yine sistem üzerinden edinebilir. Avukat kabul ettiği dosya ile ilgili olarak ifade alma işlemini gerçekleştirir ve aldığı ifadeyi yine sistem üzerinden kayıt ederek görevini gerçekleştirmiş olur.

OCAS Telefon Numaraları 

OCAS Türkiye tarafından kullanılan telefon numaraları sistemin içine kayıtlı numaralar olup bu numaralara erişim sistemin kullandığı otomatik sesli yanıt sistemi üzeriden sağlanmaktadır. Avukatlar sisteme kayıt oldukları anda telefon numaralarını kendi şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra ekleme yada değiştirme imkanına sahiptir.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir