Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrenim masraflarının artmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin günümüzde çok daha aktif bir sosyal hayat yaşamaları da sıklıkla para sıkıntısına düşmelerine neden olmaktadır. Pek çok öğrenci bu gibi durumlarda ailelerinden para istemek yerine kredi kullanmayı tercih etmektedir. Ögrencilere kredi veren bankalar da bulunmakta olup bu bankaların aradıkları belirli kriterler bulunmaktadır.

Öğrenciyim Kredi Lazım 

Öğrencilerin kredi kullanabilmesi için mutlaka çalışmaları gerekmektedir. Çünkü bankaların tümü istisnasız olarak aylık düzenli geliri olan kişilere kredi kullandırmaktadır. Bu nedenle çalışmayan öğrencilere kredi kullandırımı söz konusu değildir.

Çalışmadan kredi kullanmak isteyen öğrenciler için ise Ziraat Bankası öğrenim kredisi alan öğrenciler için sadece bu kredi tutarı yatırılmadan önce hesaptan para çekmelerine izin vermektedir. Yani kredili mevduat hesabı kullandırmakta ancak hesabın limiti olarak ise öğrencinin burs parası kadar para çekmelerine izin vermektedir.

Bunun haricinde kesinlikle öğrencilerin kredi kullanımı söz konusu değildir. Düşük tutarlı krediler olsa dahi öğrencinin mutlaka bir gelir beyan etmesi gerekir. Öğrenciler için part time iş bulmak kredi kullanmaktan çok daha iyi bir çözüm olmakla beraber eğitim kredileri için ise bankalar farklı alternatifler sunmaktadır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir