Öğrenciyim Kendi Adıma İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Miyim?

Kredi kullanmak isteyen öğrencilerin mutlaka sahip olmaları gereken bazı önemli kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri taşıyan öğrencilere kredi veren bankalar bulunduğu gibi bu kriterlerin karşılanamaması durumunda ise ne yazık ki öğrencilerin ihtiyaç kredisi kullanması mümkün olmamaktadır.

Bankalar tarafından uygulanan yaş sınırı nedeni ile lise öğrencilerine kredi kullanımı ne yazık ki mümkün olmayıp üniversite öğrencilerine kredi kullanımında ise belirli kriterler aranmaktadır. Bunlardan ilki ise ne yazık ki öğrencinin mutlaka aylık belgelenebilir gelire sahip olmasıdır. Bu nedenle çalışmayan öğrencilere kredi kullanımına bankalar izin vermemektedir.

Öğrenciye kefilsiz kredi kullanımı için hem öğrencinin kredi notu ortalaması yüksek olmalı hem de aylık belgelenebilir gelir tutarı bulunmalıdır. Aksi durumda öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar 2016 yılında asla kredi onayı vermez ve öğrencinin kredi kullanmasını engeller. Kolay kredi kullanmak istiyorum diyen öğrencilerin kredi onayı almaları ancak yüksek kredi notu ortalaması ile mümkün olacağı için öğrencilerin kredi notu ortalamalarını yükseltmek için özel taktikler uygulamaları çok önemlidir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir