Öğrenciyim, Nasıl Kredi Çekebilirim?

Okurken masrafların artması nedeni ile pek çok öğrenci para sıkıntısı yaşamaktadır. Bazı öğrenciler bu durumda öğrencilere iş imkanı sunan firmalar ile çalışarak atlatmaya çalışırken derslerinin uygun olmadığı öğrenciler ise kredi kullanmayı tercih etmektedir. Ancak öğrencilere kredi veren bankalar farklı kriterler aradıkları için bu pek kolay olmamaktadır.

Öncelikle öğrencinin kesinlikle 18 yaşını doldurmuş olması gerektiği için lise öğrencilerine kredi veren hiçbir banka bulunmamaktadır. Yine bankaların kredi kullanma şartları arasında kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olma zorunluluğu sadece çalışan öğrenciler için kredi kullanma fırsatının doğmasına neden olmaktadır. Yani öğrenci çalışmıyor ise kesinlikle kredi kullanması mümkün değildir. Çalışmayana kredi veren bankalar incelendiğinde bu bankaların kredi kullandırımı için kişiden kira kontratı gibi ek gelir belgeleri istedikleri görülmektedir.

Aylık düzenli bir gelire sahip olmayan kişilerin hiçbir şeklide bankadan kredi kullanmaları mümkün değildir. Eğitim kredisi öğrenciler için hazırlanan bir kredi paketi olup bu kredi türünde de aynı durumlar söz konusudur. Yani kişi mutlaka düzenli bir işe, bu işten elde ettiği bir gelire ve bu geliri gösteren bir belgeye sahip olmalıdır. Aksi durumda öğrencilere kredi imkanı sunulması mümkün değildir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir