Onaylanan Kredi İptal Edilir Mi?

Bankaya kredi başvurusunda bulunan kişiler için banka kredi istihbarat süreci işletmekte olup kredi onayı verilmesi durumunda kredi başvuru formu dolduran kişi bilgilendirilerek kredi kullanımı işlemleri başlatılmaktadır. Peki, onaylanan kredi iptal edilir mi? Öncelikle bilmeniz gereken ilk konu son imzayı atarak kredi başvurusunda bulunduğunuz tutarın hesabına yatırılmaması durumunda krediden vazgeçme hakkınız bulunduğudur.

Yani kredi başvurusunda bulunduğunuz tutar hesabınıza geçirilene kadar kredi kullanmaktan vazgeçme hakkınız bulunur. Onaylanan kredi kullanılmazsa hiçbir yasal yükümlülük bulunmaz ancak bazı bankalar şubelerden yapılan ve onaylanan kredi başvurularında kredi iptali durumunda kredi istihbarat süreci nedeni ile belirli bir oranda masraf talep edebilmektedir.

İnternetten kredi başvurusu işleminde bulunan ya da SMS kredi başvurusu için kişiler için kredi ön onayı verilmekte olup bu ön onaydan vazgeçilmezi ise daha kolaydır ve onaylanan krediden vazgeçme durumunda bankaya herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. Kredi ön onayı alan kişileri birkaç gün içinde bankanın müşteri hizmetleri temsilcisi sizinle iletişime geçecek olup bu esnada krediden vazgeçtiğinizi sözlü olarak beyan etmeniz yeterli olacaktır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir