Onaylanmayan Konut Kredisi

Oldukça yüksek tutarlı krediler olması nedeni ile en zor kredi onayı alınan krediler konut kredisi paketleridir. Genelde uzun vadeli krediler kapsamına giren bu kredi paketlerinde bankalar mümkün olduğunca kendilerini güvence altına almak istedikler için hem kredi istihbarat süreci daha uzun tutulmakta hem de kredi onay süreci uzamaktadır.

Konut Kredisi Reddedildi 

Kredi başvurularında istenen gelir belgesi nedeni ile pek çok kişi konut kredisi başvurusunun reddedilmesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bunun nedeni aslında kişinin maaşının çok daha yüksek olmasına rağmen bordroda asgari ücret olarak gösterilmesidir. Bazı kişiler bu sorunun çözümü konusunda maaş yazısı almayı tercih etmektedir. Maaş yazısı ile kredi veren bankalar bulunmakta olup bu noktada ise işverenler Maliye Bakanlığı tarafından bir ceza ile karşı karşıya kalmamak adına maaş yazısı vermek istememektedir.

Düşük Kredi Notu Ortalaması 

Kişinin aylık gelirinin yüksek olmasına rağmen kredi notu ortalamasının yeterli düzeyde olmaması durumunda da kredi reddi yaşaması mümkündür. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notu sorgulaması yapılarak not ortalaması öğrenilmeli ve bu ortalamaya göre kredi başvurusunda bulunulmalıdır. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişiler daha yüksek tutarlı krediler için onay alabilirken düşük kredi notu ortalaması olan bir kişinin yüksek kredi kullanması genelde mümkün olmamaktadır.

Bu yazı Bankalar, Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir