Peşinatsız Araba Kredisi Kampanyaları 2016

Kredi kullanarak araba satın almak isteyen pek çok kişi peşinatsız araba kredi kullanıp kullanamayacaklarını merak etmektedir. Bankalardan kullanılacak olan araç kredisi başvurularında mutlaka bir miktar peşinatınızın bulunması gerekir. Kullanılacak olan kredi ister sıfır araç kredisi isterse de ikinci el araç kredisi olsun mutlaka satın alacağınız araç bedelinin en az yüzde 30 oranında bir tutarı peşinat olarak ödemeniz istenir.

Yani örnek vermek gerekirse 50 bin liralık bir araba satın almak isteyen kişinin en az 15 bin lira peşinatının bulunması gerekir. Kalan 35 bin lira için ise 48 ay vadeli taşıt kredisi kullandırılır. Genelde peşinatsız araba almak isteyen kişilerin tercihleri senetle araba satışı yapan galeriler olmaktadır. Bu tip galerilerde araçların bekletilmesi yerine yüksek kar oranları ile satışları yapılmakta ve satış bedeli senetle taksitlendirilerek hiç peşinat yapılmadan tahsil edilmesi sağlanmaktadır.

Bu tip peşinatsız araba kredisi kampanyaları 2016 yılında şu anda bankalar tarafından kullandırılmamakta olup peşinatsız araba kampanyaları düzenlendiği anda yine sitemiz üzerinden duyurusu gerçekleştirilecektir. Banka haricinde peşinatsız taksitle araba satan galerilerden de alışveriş yapılırken arabanın nerede ise iki katı fiyata satıldığı bilinmeli ve asla güvenilir olmayan hiçbir firma ile senet düzenlenmemelidir.

Bu yazı Bankalar, Taşıt Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir