Peşinatsız Ev Almak İstiyorum

Hayallerinizi süsleyen evi satın almak istiyor ancak bir türlü gereken peşinatı bulamıyorsanız bankalar tarafından sunulan peşinatsız ev müjdesi tam size göre.

Çünkü artık bankalar hem satın alınmak istenen konutun yapılan eksper değerlemesi sonucu belirlenen tutarın yüzde 80’i oranında kredi kullanımına izin veriyor hemde ikinci bir taşınmazın tapusunu veren kişilere de tamamına konut kredisi hizmeti vermektedir

Peşinatsız Konut Kredisi 

Konut kredisi paketlerinde kullanılan farklı pek çok yöntem bulunmakla beraber tamamına konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin peşinatsız konut kredisi almak için mutlaka ikinci bir taşınmaz tapusunu bankaya ipotek olarak sunmaları gerekmektedir.

Bilindiği üzere bankalar konut kredisi kullanan müşterilerinin krediye konu olan konutun tapusu üzerine banka lehine ipotek koydurmaktadır. Tamamına konut kredisi kullanan kişilerin ise bu tapunun yanı sıra ikinci bir taşınmazın daha tapusunu ipotek göstermeleri gerekmektedir. Bu ikinci ipotek için getirilen tapu kişinin kendisinin olabileceği gibi bir başkasına da ait olabilmektedir.

Konut Kredisinin Hepsini Veren Bankalar 

Ülkemizde konut kredisi veren bankaların tamamı aynı zamanda konut kredisinin hepsini veren bankalar sıralamasında da yer almaktadır.

Bu yazı Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir