Peşinatsız Ev Almak Mümkün Mü?

Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen kişilerin en çok zorlandıkları konuların başında bankaların zorunlu tuttuğu konut kredisi peşinatı tutarını bulabilmektir. Peki, peşinatsız ev almak mümkün mü? Peşinatsız ev kredisi kullandıran bankalar bulunmakla beraber tamamına konut kredisi kullanmak için mutlaka ikinci bir taşınmaz tapusunun ipotek olarak bankaya verilmesi gerekir.

Yani bu kredi tipi genelde ikinci evini konut kredisi kullanarak satın almak isteyen kişilere hitap etmektedir. Tamamına konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin satın alacakları konutun tapusunun yanı sıra göstermeleri gereken ikinci taşınmaz tapusu kendilerine ait olabileceği gibi aynı zamanda rızası olan bir başkasına da ait olma imkanına sahiptir.

Peşinatsız ev almak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri bir diğer yöntem de konut projeleri üzerinden ev sahibi olmaktadır. Bazı konut projeleri müşterilerine hem uzun vadeli hem de peşinatsız konut satın alma imkanı sunmaktadır. Peşinatsız konut satın almak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri farklı yöntemler bulunmakta olup konut kooperatifleri ve konut projeleri akla en yatkın seçenekler arasında yer almaktadır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir