Pilot Eğitim Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Koşulları

Her geçen gün büyüyen hava yolu ulaşımı ve buna paralel olarak sayıları artan hava yolu şirketleri pilotluk mesleğinin de geleceğinin daha da parlamasına neden oluyor. Hem son derece prestijli bir meslek olması hem de yüksek maaşların verilmesi “pilot olmak istiyorum” diyen kişi sayısını arttırırken pilotluk eğitimi veren kurs merkezleri de buna paralel olarak artmaya devam ediyor.

Ancak pilot kursu için gerekenler de her geçen gün ağırlaştırılmakta yine buna paralel olarak pilotluk kursları ücretleri de yükselmektedir. İşte bu noktada devreye bankaların pilot kredileri olarak bilinen özel krediler girmektedir. Pilotluk kursu kredileri genelde yüksek tutarlı krediler olduğu için bankalar ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımını tercih etmekte bu da ipotek masrafları da eklendiği için ihtiyaç kredisi dosya masrafı olarak daha yüksek tutarların tahsil edilmesine neden olmaktadır.

THK uçuş akademisi bu alanda en çok tercih edilen pilotluk kursu olarak öne çıkarken yine Tarkim Uçuş Akademisi de pilot kredisi kullanarak kursa yazılabileceğiniz bir kurs merkezi olarak öne çıkmaktadır. Eğitim kredisi paketleri arasında yer aldığı için genelde uygulanan kredi faiz oranları düşük olmakla beraber şu anda Denizbank pilot kredisi en çok tercih edilen banka olarak öne çıkmaktadır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir