Rehinsiz Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalardan taşıt kredisi kullanmak isteyen kişileri en çok tereddüde düşüren konulardan biri de kredi kullandırımı karşılığında bankaların aracın ruhsatı üzerine rehin ibaresi koymasıdır. Bu nedenle kredi borcu bitmeden aracını satma ihtimali bulunan kişiler büyük zorluklar yaşarken gerek rehin koymak gerekse de rehin kaldırma yazısı almak için masraf ödenmesi de artı maliyetlerin oluşmasına neden olur.

Bu nedenle pek çok kişi rehinsiz taşıt kredisi paketlerini tercih etmektedir. Günümüzde pek çok banka müşterisinin kredi notu ortalamasını baz alarak rehinsiz araç kredisi kullanımına izin vermektedir. Ancak burada önemli olan taşıt kredisi başvurusu için form dolduracak olan kişinin kredi notu ortalamasıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin bu tip kredi paketlerinden yararlanmaları mümkün değildir.

Yine kişinin kullanmak istediği kredi tutarı ile her ay kazandığı ve belgeleyebildiği aylık gelir tutarı arasında bir denge olmalıdır. Örnek vermek gerekirse kişinin aylık kazancı bin lira ise bu durumda kişi en fazla aylık ödemesi 500 liraya kadar olan krediler için kredi onayı alabilmektedir. Rehinsiz araç kredisi bu kriterlere sahip olan kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Bu yazı Taşıt Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir