Senetle Borç Veren Yerler Nerelerdir?

Eğer nakit paraya olan ihtiyacımız hat safhaya ulaşmışsa, bunu tedarik etmek için denemeyeceğiniz yol yoktur. Aslında mevcut finans sistemi ve sektörel gelişimi bu konuda herkese yardımcı olmak üzere planlı bir çalışma yürütmektedir. Değişik kredi imkânları insanların bu tür zaruretlerden kurtulması için gereklilik oluştururken, pek çok insanın zaman içerisinde bankalar nezdinde güvenini kaybetmesi ve kredi notunun düşmesi, farklı arayışlara insanları itmektedir. Elbette senet ve benzer teminatlar karşılığında insanlara para veren şahıs ve işletmeleri bulmak mümkündür. Aslında bunu modern anlamda da olsa tefecilik demek mümkün olabilir, bu tür senetle para bulsanız dahi, karşılığında ödeyeceğiniz faizin oldukça yüksek olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün.

Esasında bu tür bir girişimin finansal anlamda sizi zora sokacağını ön görmek mümkün. Her ne şartta olursa olsun, bankaları zorlamak, aracı koymak, memur inisiyatifini kullanmak ya da teminat göstermek, bundan çok daha avantajlı sonuçlar ortaya koyabilir. Bankaların genelde belli bir faiz uygulama sistemi olmasından dolayı, kesinlikle senetle para veren insanlardan çok daha uygun koşullarda nakit ihtiyacımızı karşılayacağını söyleyebiliriz.

Senetle borç veren yerler nerelerdir diye araştırmaların sınırını genişletirseniz, karşınıza birden çok alternatif çıkacaktır. Eğer senet karşılığında para alacaksanız, hem ödeme süresi hem de anaparaya eklenecek faiz oranının, fahiş fiyatları göstermesi mümkün. Zaten sıkışık olan insanların kısa bir süre içerisinde durumunu toparlamasını beklemek de iyimserlik olur. Sonuçta bu senetlerin zamanında ödenememesi, mahkeme süreçlerini başlatacağı için, aslında pek çok insanın bu tür başvurular ve girişimlerde kendi kişisel iflas durumunu başlattığını söyleyebiliriz. Mevcut finans çalışma düzeni ve sektörel gelişimi üzerindeki dikkate alınması gereken her türlü konuyu değerlendirmek, elbette daha avantajlı sonuçlar doğurabilir.

Sayısız banka ve çok sayıda finans kuruluşu bu konuda hizmet verirken, gerekirse her birini ziyaret edip, şartlarını yerinde inceleyebilirsiniz. Bireysel başvurularınızı olumsuz cevap alsanız bile. Araya katacağınız bir takım değerler, teminatlar ya da aracılar, size bu konuda yardımcı olabilir. Zaten bankaların geri ödeme planı çok daha cazip olduğu için, borcunuzu ödeme konusunda da banka kredisi, diğer şekilde alacağınız borç paralardan çok daha kolay bir ödeme fırsatı sağlayacaktır. Aksi takdirde ödeme imkânı olmadığı için, sürecin mahkemeye intikal etmesi de son derece doğal olacaktır. Pek çok insanın iflası da benzer şekilde olurken, özellikle tefeci insanlara çok da tavsiye edilecek bir yöntem değildir.

Bankalarla her ne kadar sorun yaşarsanız bile, geri ödeme konusunda birebir muhatap olmak yerine, mahkeme ile süreci takip etmeniz mümkündür. Oysaki tefecilerden para aldığınız zaman, tahsilat konusunda da farklı yöntemleri canınızı sıkabilir. Her türlü para ihtiyacınızda eğer elden dostlarınızdan ve akrabalarınızdan alabileceğiniz imkân yoksa bir diğer ve en geçerli alternatif olan bankalar, bu konudaki başvurmanız gereken tek ve doğru adres olacaktır. Eğer vadisini ayarlayıp düzenli bir ödeme takvimi oluşturabilirsiniz, altından kalkamayacağınız yük, ödeyemeyeceğimiz kredi yoktur. Bu şekilde hem borçlarınızdan kurtulup, hem de nakit paraya ihtiyacınız zamanında karşılamış olursunuz.

Bu yazı Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Senetle Borç Veren Yerler Nerelerdir? için 14 cevap

 1. tuğberk der ki:

  Acil paraya ihtiyacım var nakit ihtiyacından dolayı senetle para veren yerler nerelerdir?

 2. cengiz der ki:

  Borc almak istiyorum ama daha önce hiç kredi yada senetle calısmadım para alabilmem için nereye basvuru yapmam lazım senetle para alabilmem için?

 3. ender der ki:

  Araba almak istiyorum ama hiç param yok acaba senetle para nereden alabilirim ?

 4. eren der ki:

  Daha önce hiç böle sekilde nakit ihtiyacım olamamıstı ama suan var nereden senetle borc alabilirim ?

 5. ayse der ki:

  Ev almak istiyorum ama param yok nereden senetle borc almam mümkün acaba ?

 6. acil kredi der ki:

  Stres ve hızlı onayı olmadan kredi, kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı?

 7. Zehra der ki:

  Senetle borç veren kişilere tefeci denilmektedir ve bu tarz kişilere buluşanların genellikle sonu kötü olmaktadır.

 8. Sabit der ki:

  Senetle borç almak çok fazla riskli iştir. Bu tarz borç veren kişilere elinizi verirsiniz kolunuzu kaptırırsınız o yüzden tavisye etmemekteyim.

 9. Miraç der ki:

  Bu tarz veren yerler kesinlikle hatta şiddetle önermiyoruz. Bu tarz insanların faiz oranları ve ödeme koşulları çok ağır olduğu için geri ödemenizde sorun yaşabilirsiniz.

 10. Musap der ki:

  Senetle alacağınız borçlar sizin için oldukça büyük sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.

 11. Mustafa der ki:

  Senetle borç veren yerler genellikle faiz oranları 2’ye yakın ana parayı katladığı için çok zararlı.

 12. Nabi der ki:

  Yapmanızı çok önermediğim bir sistem çünkü bu işin sonunda her zaman zararlı çıkan siz oluyorsunuz.

 13. Naci der ki:

  Tercihiniz bu yönde kullanmanız çok zarara uğratabilir tefeci diye adlandırılan kişilere bulaşmanız size yarardan çok zarar verecektir.

 14. Nadi der ki:

  Bankaları tercih etmeniz en mantıklısıdır tefecilere buluşırsanız eğer yarardan çok zarara mutlaka uğrayacaksınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir