Senetle Kredi Veren Yerler

Acil para lazım diyen pek çok kişi çareyi senetle para veren yerler de aramaktadır. Özellikle de bankalardan kredi kullanamıyorum diyen kişilere hitap eden bu seçenek aynı zamanda son derece dikkatli olunması gereken bir seçenektir. Çünkü senetle kredi veren yerler bazen boş senede imza attırarak kişileri içinden çıkamayacakları kadar yüksek borç bataklarına çekerken aynı zamanda tefecilerden borç para almak her zaman büyük bir risk üstlenmek anlamanı gelmektedir.

Bu nedenle borçlanmak için mümkün olduğunca bankalar tercih edilmeli, kara listede olmak ya da düşük kredi notu ortalaması gibi nedenlerle bankalardan kredi kullanılamıyorsa bu durumda eş, dost ve akrabadan borç para istemek yöntemine dönüş yapılması önerilmektedir. Ancak illaki senetle para verenler üzerinden borçlanmak isteniliyorsa bu durumda asla boş senede imza atmak gibi talepleri olan kişilerden uzak durmaya çalışmak gerekmektedir.

Borç para lazım diyorsanız taksitle altın satan yerlerden de senetle para almanız mümkündür. Uzun yıllardır kuyumculuk hizmeti veren kişiler tefecilerden para almak ile kıyaslandığında kesinlikle daha güvenilir olacağı için en azından kuyumcudan borç para almak tercih edilmelidir. Düşük kredi notu ortalaması nedeni ile bankadan kredi kullanılamıyorsa bu durumda ise kredi notu yükseltme taktikleri uygulanarak not ortalamasının yukarıya çekilmesi sağlanmalıdır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir