Seyahat Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir

Seyahat sigortaları; yaptığınız bir yolculuk esnasında başınıza gelebilecek herhangi bir sağlık sorunundan bavul kaybınıza kadar oluşabilecek tüm risklere karşı sizi teminat altına alan bir poliçe türüdür. Seyahate başlamadan veya vize işlemlerinizden önce çok küçük bir prim karşılığı yaptıracağınız seyahat poliçesi ile sağlık sorunlarında, hastaneye gitmeniz durumunda veya tedavi giderleriniz için yurt dışında 30.000 Euro yurt içinde ise 1000 Euro’ya karşı teminat altına almaktadır. Yapılan bu poliçe ile 15 ayrı riske karşı sigortalanmanız mümkündür.

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir

Hastalık ya da yaralanma nedeniyle meydana gelen her türlü tedavi giderleri ve yine hastalık ya da yaralanma nedeni ile herhangi bir yere nakil işlemlerinin gerçekleşmesi; tedavi sonucunda ikametgah adresine nakil masrafları; seyahat süresinde vefat edilmesi durumunda cenazenin nakil işlemleri ve tüm masrafları; oluşabilecek bir kaza sonrasında yurt dışında kalma süresinin uzaması durumunda meydana gelen tüm masraflar, hastanede yatan kişinin bir yakınının yurt dışına yada hastanın bulunduğu yere gelmesi için yapılacak tüm harcamalar karşılanmaktadır.

Aynı zamanda sigortalı için gelen aile bireyinin tüm konaklama masraflarının karşılanması da teminat kapsamındadır. Bunun yanı sıra sigortalının aile üyelerinden birinin vefat etmesi sonucu ani olarak oluşabilecek geri dönüş masrafları da poliçe dâhilinde karşılanmaktadır. Ayrıca poliçe kapsamına giren diğer teminatlar arasında sigortalı kişiye ait bagajın kaybolması, bulunması ve sonrasında geri gönderilmesi; aynı zamanda bagajın çalınması ya da uğrayabileceği herhangi bir zararın karşılanması da poliçe kapsamındadır. Bagaj ile ilgili oluşabilecek hasarlara tarifeli uçuşlarda yaşanabilecek hasarlar ve çalınmalar da dâhildir. Primleriniz seyahat süresine göre değişmekle birlikte 3 günlük, 7 günlük, 15 günlük, 60 ya da 90 günlük poliçe düzenlenebileceği gibi aynı zamanda bir yıllık seyahat poliçeleri de yaptırılabilmektedir.

Bu yazı Diğer kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir