Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır

Kredi sicili bozuk olan kişilerin bankalardan yeniden kredili ürünler için onay almaları ne yazık ki çok zordur. Bu durumda kişinin kredi onayı alması belirli kriterlere sahiptir. Peki, sicili bozuk olana kredi çıkartılır ilanları ne kadar güvenilirdir ve bozuk sicile kredi nasıl alınır?

Sicilim Bozuk Kredi Alabilir Miyim?

Bozuk sicile kredi onayı almak isteyen kişilerin son derece dikkatli davranmaları gerekir. Ancak burada önemli olan “kredi kullanmak istiyorum” diyen kişinin sicilinin bozulma derecesidir. Sicili az etkilenen kişilerin kredi onayı almaları kolaylaşırken sicili son derece kötü etkilenen kişilerin ise kredili ürünler almak için onay almaları kesinlikle mümkün değildir.

Kara Listede Olanlara Kredi 

Kişinin bankaya olan borçları nedeni ile bankalar tarafından alacak takibine uğraması durumunda adı kara listeye kayıt edilmektedir. Kara listeye girmek olarak tabir edilen bu durumu yaşayan kişilerin bir daha bankalardan kredi onayı alması mümkün değildir. Kara listede olanlara kredi veren bankalar ilanları sıklıkla yayımlanmakta olup zaten kara listeye giren kişinin yasal olarak 5 yıl boyunca bankalardan işlem yapması yasaklanmaktadır.

Kredi Çıkmayanlara Kredi 

Komisyonlu kredi olarak adını duyuran bu yeni uygulama kredi onayı alamayan kişilere belirli bir ücret karşılığında kredi kullandırılmasıdır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır için 1 cevap

  1. Sevgi der ki:

    10 bin TL acil gerekiyor.iletişim için ne gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir