Sicili Kötü Olan Biri Kredi Temin Edebilir Mi?

 

Kredi kartı taksitlerini ve kredi borcunu 3 ay geciktiren kişilerin kredi notu otomatik olarak düşmektedir. Bu nedenle de kişinin kredi sicili olumsuz yönde etkilenmektedir. Dolayısıyla bu durumda olan kişilere kolay kolay kredi verilmemektedir. Fakat bazı bankalar vardır ki bu durumda olan kişilere yardım etmektedir. Daha yüksek faizli ve daha az vadeli kredi verilmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler bankalar için risk grubunda yer almaktadır. Bankalar bu kategoride yer alan kişilere pek sıcak bakmamaktadır. Bu durumun düzeltilmesi için borçların düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir.Bu yöntem ile borçlar düzene girecek ve kredi notu yavaş yavaş yükselişe geçecektir.

Değerli okuyucular, düşük kredi notuna sahip olan kişilerden teminat ve ipotek istenmektedir. Bu koşulları yerine getiren kişilere kredi verilmektedir. Bu sayede kredi notu düşük olan kişilere kredi notunu düzene sokması için bir şans daha verilmiş olacaktır. Kredi Kayıt Bürolarının her daim kayıt altına aldıkları kredi notu, kişilerin ödemelerine göre olumlu veya olumsuz anlamda etkilenmektedir. Kredi notu sorgulama işleminin ardından bireyin ne derece güvenilir olduğu ortaya çıkmaktadır. Kredi notu düşük olan kişilerin ipotek veya taşınmaz mülk sayesinde kredi alması mümkün olabilir. Bireylerin bu şansını iyi değerlendirmesi gerekir. Aksi taktirde bir daha kredi verilmemektedir. Sicil kayıtlarını düzeltmek için öncelikle kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmek gerekir. Kredi notunu yükseltip yeni bir kredi alabilmek için borçların düzenli olarak ödenmesi önemlidir. Kredi notu düşük olan bireylerin kredi alabilmeleri için güvenilir bir kefile ihtiyaç vardır.

Kredi notu kötü olan kişilerin ipotek karşılığında kredi almasının mümkün olduğunu yukarıda belirttik. Bu kişiler ipotek karşılığında aldığı krediyi de düzensiz bir biçimde öderse tekrar kredi imkanından yararlanamaz. Sizde sorunsuz olarak kredi çekmek istiyorsanız, kredi notunu yüksek tutmak için çaba göstermelisiniz. Kredi notu bireylerin geçmiş dönemdeki ödemelerini dikkate alan bir not sistemidir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz tutarda kredi almak istiyorsanız, kredi sicilinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Ancak bu şekilde bankalara güvence verebilirsiniz.

 

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sicili Kötü Olan Biri Kredi Temin Edebilir Mi? için 10 cevap

 1. Cenk der ki:

  Sicili kötü olan bireylerin kredi kullanabilmesi mümkün değildir. Bu yüzden ilk önce kredi sicilinizi temizlemeniz gerekiyor.

 2. Kaner der ki:

  KBb puanınız düşükse eğer malesef hiç bir banka kredi imkanı sağlamayacaktır.

 3. Kaner der ki:

  Kredi kullanabilir olmanız için düzenli bir ödeme sisteminden yararlanmanız gerekiyor.

 4. Korhan der ki:

  Kredi siciniz bozuksa eğer ilk önce puanınızı yükseltmeniz gerekiyor ve sonra başvuru yapmalısnız.

 5. Korkut der ki:

  Eğer siciliniz bozuksa bir şekilde düzeltmenin yolunu bulmalısınız bunun en kolay yöntemi düzenli ödeme.

 6. Kortan der ki:

  Bankaların genel sistemi merkez bankasında tutulmaktadır kara listeye düştüyseniz eğer hiç bir türlü kredi çekemezsiniz.

 7. Kubat der ki:

  Bankaların bu kadar katı olması oldukça kötü ihtiyacı olan kişilere tölerans tanınması gerekiyor.

 8. Kubilay der ki:

  Bankalar arasında en kötü durum bu olsa gerekiyor çünkü siciliniz bozulduktan sonra kredi imkansızlaşıyor.

 9. Kudret der ki:

  Bankaların tavizi maleseff bu konuda çok katı ve imkansızlaştırmaktalar.

 10. Kuntay der ki:

  Bankaların genel sistemi olan kara listeye düşerseniz eğer hiç bir türlü kredi çekemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir