Sıfır faizli kredi nasıl alınır?

Ev veya araba almak isteyen vatandaşlardan tutun, halihazırdaki işletmesini büyüterek yeni bir şube açmak isteyen girişimcilere kadar toplumun geniş bir kesimi faizsiz kredi almanın peşinde. Giderek artan faiz oranları insanların bankalarla arasına mesafe koymasına yol açmış bulunuyor. Ancak bankalar da kâr odaklı çalıştığı için faiz oranları ister istemez yükseliyor.

Katılım bankalarıyla çalışılabilir

Faize bulaşmadan kredi çekmek istiyorsanız katılım bankalarıyla irtibata geçebilirsiniz. Faiz yerine vade farkı alan ve diğer bankalarla kıyaslandığında daha uyguna mal olan finansman seçenekleri için Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarının hizmetlerini araştırmanız tavsiye edilir.

Yalnız katılım bankaları paradan para kazanmamak için ihtiyaç kredisi vermez. Ev, araba, işyeri veya ham madde gibi parayla satın alınabilecek ürünleri size vade farkıyla satarlar. Bu yüzden nakit para ihtiyacınız varsa faizsiz kredi için katılım bankaları size yardımcı olamayacaktır.

ESDES sayesinde sıfır faizli kredi mümkün

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan Esnaf ve Sanatkar Destek Sistemi (ESDES) girişimci esnaflara 100 bin TL üst limitli faizsiz kredi vermeye başladı. Krediye başvurmak isteyen esnaflar bakanlığın 444 8 482 numaralı çağrı merkezini arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Öte yandan araba almak istiyorsanız Fiat, Ford ve Toyota gibi markaların faizsiz kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz. Dönem dönem başlatılan bu kampanyalar sayesinde bankalarla vakit kaybetmenize de gerek kalmayacaktır.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir