Sigortam Yok Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Kredi kartı almak isteyen kişilerde aranılan belirli şartlar bulunmaktadır. Kredi kartı başvuru şartları arasında kredi kartı başvuru formu dolduracak olan kişinin reşit olması yani 18 yaş sınırını geçmesi ve aylık belgelenebilir bir gelire sahip olma şartları en önemli iki tanesidir. Sigorta olmadan kredi kartı veren bankalar bulunmakla beraber burada banka için önemli olan sizin sigortanızın olup olmaması değil aylık belgelenebilir bir gelire sahip olup olmadığınızdır.

Yani düzenli bir gelir beyanında bulunabiliyor ve bu beyanı evraklar ile kanıtlayabiliyorsanız bu durumda kredi kartı başvuru formu doldurmanıza olanak sağlanır. Kredi notu ortalamanız da kredi kartı onayı almanıza yetiyorsa bu durumda adınıza kredi kartı çıkarılmasına izin verilir. Kredi kartı başvurunuz için maaş yazısı verebileceğiniz gibi aynı şekilde kira kontratı ya da vadeli hesap defteri gibi farklı pek çok belgeyi de verebilmeniz mümkündür.

Ancak hiçbir şekilde gelir belgesi olmayan kişilerin kredi kartı almaları kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle ev hanımlarına kredi kartı verilmesi de söz konusu değildir. Ev hanımıyım kredi kartı nasıl alırım sorusunun yanıtı ise sadece eşinizin kredi kartından size ek kart çıkarılmasıdır. Bu sayede kendi adınıza kredi kartı sahibi olmuş olursunuz ancak bu kart ek kart olarak banka tarafından işleme tabi tutulur.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir