SMS İle Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulaması için kullanılabilecek en kolay yöntemlerden biri de SMS ile kredi notu sorgulaması yapılmasıdır. Ancak ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere uygun olan bir SMS sorgulaması kanalı sunulmamaktadır. Yani SMS ile kredi notu öğrenme servislerinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka bu hizmet için belirli bir ücret ödemeleri gerekir.

Turkcell kredi notu sorgulaması hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin tıpkı Avea kredi notu sorgulama hizmetinde de olduğu gibi kimlik numaralarını SMS bölümüne yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak 4 haneli olarak doğum yılını da yazarak 1122 numarasına gönderilmesi yeterlidir. Yani kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin cep telefonlarının SMS bölümünden TC Kimlik No boşluk doğum yılı bilgilerini yazıp bu mesajı 1122 numarasına göndermeleri durumunda kimlik numarası SMS sorgulaması sonuçları yine aynı şekilde SMS numarasına gönderilmektedir.

Ücretsiz kredi  notu sorgulaması pek çok kişi tarafından uygulanmak istenmekle beraber bu sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere sadece 1 defaya mahsus olmak üzere sunulan bir hizmettir. Findeks internet sitesi üzerinden yapılan ilk sorgulamalarda Findeks kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak yapılabilmekte olup ikinci sorgulamalarda ise ücret talep edilmektedir. SMS kredi notu sorgulaması için cep telefonu operatörlerinden yapılan her sorgulama için 9 lira tahsil edilmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir