Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar 2016

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir birikime sahip olması gerekir. Çünkü bankalar ilgili yasalar gereği konut kredisi başvuru formunu dolduran müşterilerine en fazla yüzde 75 oranında kredi kullandırmaktadır. Yani kredi kullanılmak istenen konutun banka ekspertizi tarafından belirlenen değerinin en fazla yüzde 75’i oranında kredi kullanılabilir.

Örnek vermek gerekirse kişi konut kredisi ekspertiz işlemi ile değeri 100 bin lira olarak belirlenen bir konut için sadece 75 bin lira mortgage kredisi kullanabilmektedir. Burada kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu kendi beyan ettikleri tutar değil eksper işlemi ile belirlenen tutar üzerinden kredi kullanılmasıdır. Tamamına konut kredisi ise yeteri kadar nakit birikimi olmayan kişiler için sunulan bir hizmettir.

Yani kişi tamamına konut kredisi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurur ise bu durumda yüzde 100 konut kredisi kullanabilir. Ancak bunun için mutlaka kişinin ikinci bir ipotek göstermesi gerekir. Yani konut kredisinin tamamını almak isteyen kişilerin hem kredi kullanacakları konutun tapusunu hem de bir başka taşınmazın tapusunu bankaya teminat göstererek ipotek koymasına izin vermesi gerekir. Bu taşınmaz kişinin kendisine ait olabileceği gibi hiçbir akrabalık bağı bulunmayan kişilere de ait olması mümkündür.

Bu yazı Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir