Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

Çiftçilerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan krediler arasında yer alan tarla kredisi pek çok banka tarafından verilmektedir. Ancak kuruluş amacı çiftçilerin desteklenmesi olan Ziraat Bankası tarla kredisi konusunda diğer bankalardan çok daha cazip seçenekler sunarak bugün bile hala bu görevini başarı ile yerine getirmektedir.

Tarla Kredisi 2016

2016 yılında ne yazık ki yaşanan ekonomik gelişmeler ve siyasi olaylar bir türlü ekonominin hararetinin düşmemesine neden olurken aynı zamanda kredi faiz oralarının da yükselmesini tetiklemiş durumda. Bu nedenle tarla kredisi faiz oranı istenen seviyede olmasa da dahi yine de kredi kullanmak isteyen kişilerin hala kullanabilecekleri seviyelerde seyretmektedir.

Tarla kredileri konut kredileri gibi uzun vadeli krediler olup söz konusu kredinin kullandırımı dahilinde kredi kullanılarak satın alınan tarlanın tapusu üzerine ipotek koyulur. Bu ipotek borç süresince devam eder ve borcun tamamen kapatılması durumunda ipotek kaldırma yazısı düzenlenerek banka tarafından kaldırılır. İpoteğin amacı bankanın kullandırdığı krediyi geri alma güvencesi elde etmek istemesidir.

Tarla kredisi limiti için bir üst sınır uygulanmamakta olup burada önemli olan kredi kullanmak isteyen kişinin kredi notu ortalaması ve aylık geliri ile orantılı olarak bir kredi limiti belirlemesi ve buna uygun kredi başvuru formu doldurmasıdır. Tarla kredisi başvurusu için istenilen belgeler ise satın alınacak olan tarlanın tapusu, aylık gelir belgesi ve adres belgeleridir…

Bu yazı Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir