Taşıt Kredisinde aranan Şartlar Nelerdir?

Taşıt kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bazı kriterlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi halde kredi red kararı çıkma riski yükselir. Peki, taşıt kredisinde aranan şartlar nelerdir? Araç kredisi şartları hem araç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişinin hem de kredi kullanılmak istenen aracın taşıması gereken maddelerdir. Bunlardan araç kredisi kullanmak isteyen kişinin sahip olması gereken en önemli ve ilk madde yüksek kredi notu ortalamasıdır.

Ne yazık ki kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması halinde hem kredi onayı alması zorlaşmakta hem de buna paralel olarak kullanabileceği kredi tutarı azaltılmaktadır. Bu nedenle kişinin taşıt kredisi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanarak not ortalamasını hesaplaması ve başvurusunu buna göre şekillendirmesi önemlidir. Kredi notum düşük diyen kişilerin bu aşamada yapmaları gereken kredi notu yükseltme taktikleri uygulamaktır.

Kredi notu ortalamanız tutuyor ise bu durumda taşıt kredisinde aranan şartlar kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır. Yine ikinci el taşıt kredisi yaş sınırı uygulanmakta olup Garanti Bankası ikinci el araç kredisi yaş sınırında en uzun seçeneği sunan banka olarak öne çıkmaktadır. Bu banka 10 yaşa kadar olan araçlar için taşıt kredisi kullandırırken diğer bankaların pek çoğunda bu sınır 5 yaş olarak uygulanmaktadır.

Bu yazı Kredi Notu, Taşıt Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir