TEB Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel emeklilik sistemi, bir nevi Sosyal Güvenlik Sistemi’nin tamamlayıcısı özelliğinde olan bu sistemde meydana gelmiş birikimler sayesinde kişi emekli olma hakkını kullanmak isteği durumda bu miktar kişilere emeklilik maaşı ya da toplu para biçiminde geri ödendiği sisteme verilen addır.

Bireysel Emeklilik Sistemi, bünyesinde barındırdığı teşvikler, profesyonel fon yönetimi hizmeti, şeffaflık ve devlet güvencesi gibi cazip fırsatlar ile diğer birikim araçlarından farklılık göstermektedir.

TEB Bireysel Emeklilik Nedir?

Devlet ile beraber hareket eden TEB (Türkiye Ekonomi Bankası ) bireysel emeklilik sistemini kurup, emekli hakkını kullanmak isteyen kişilere ve onların ailelerine daha iyi bir emeklilik hayatı sunmak için çalışmalar başlatarak, her koşulda vatandaşın yanında olmayı temel gaye edinmiştir. TEB bireysel emeklilik, emekliliğe ayrıldığınız zaman devletten alacağınız maaşın size yetmiyor olması durumunda kendi kendinize emeklilik maaşınızı belirlemenize yardımcı olmaktadır. Yani bu durumda emeklilik primlerinizi ileriki dönemlerde belirlediğiniz maaşı düzeyini alabilmek için, o oranda arttırarak ya da düşürerek kendiniz ayarlayabilmektesiniz. İnternet üzerinden online olarak TEB bireysel emeklilik başvurusunu kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

TEB Bireysel Emeklilik Sistemine katılım tamamen gönüllük esasına bağlıdır. Yani dileyen herkes başvuru yapabilir. Yabancılar ya da buna yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşları dahil olmak üzere, medeni hakları kullanma ehliyetine sahip, 18 yaşının üzerinde olan herkes bu sisteme katılabilir. Herkes katkı paylarını kendi isteği doğrultusunda belirleyebilecektir.

Bireysel Emeklilik şirketlerinin istedikleri hizmet bedelleri, belirlenen üst limitlerin yukarısına çıkmamak kaydıyla serbest olmaktadır. Sisteme katılan kişiler istedikleri birden fazla yatırım yapabilecekleri gibi birden fazla emeklilik hesabı da açtırabilme imkanına sahip olmaktadırlar. Ayrıca tüm bunların yanında yabancı menkul kıymetlere de yatırım yapılabilirsiniz. Eğer sizler de TEB Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı TEB kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir