Tefeciden Para Almak İstiyorum, Suç Mu?

Bankadan kırmızı kalem yemek ya da kara listede olmak gibi farklı nedenlerle bankalardan kredi kullanamıyorum diyen kişilerin tek çareleri tefecilerden para almak oluyor. Peki, tefecilerden para nasıl alınır ve tefeciden para almak suç mu?

Öncelikle tefeciden para almanın suç olmadığını belirterek soruları yanıtlayalım. Ancak tefeciden para alanlar için pek çok risk bulunur. Çünkü tefecilik bir suçtur ve tefecilik yapan kişiler hem aşırı yüksek faiz işletir hem de size imzalattığı senetleri verip vermeyeceği belirsizdir. Bugün pek çok kişi çaresizlik içinde kapısını çaldığı tefecilerden kurtulmak için çırpınmaktadır. Bu nedenle ne kadar zorlansanız da kesinlikle tefeciden para almak gibi bir hataya düşmemeniz önerilir.

Bunun yerine faturalı hattan kredi kullandırılması, kredi kartından taksitli nakit avans çekmek gibi farklı yöntemlerle nakit ihtiyacının karşılanması çok önemlidir. Bu gibi yöntemler ile nakit ihtiyaçlarını gideremezseniz bu durumda kuyumcudan nakit para alınması gibi yöntemlere yönelinmelidir. Burada önemli olan tefecilerin kurduğu tuzaklara düşmemek, tefeciden senek karşılığı para almamak alınsa bile kesinlikle senet alınmadan ödeme yapmamaktır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir