Telefon Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Telefon bankacılığı adını verdiğimiz sistem, sadece müşteriye özel olarak sunulan bir şifre ile, müşterilerin telefon üzerinden tüm bilgilere ulaşabilmesini sağlayan bankacılık sistemidir. Kişiler burada telefon tuşları ile kendisini yönlendiren sesli uyarılar ile tüm işlemleri takip edebilmektedir. Telefon bankacılığı şifresi nasıl alınır diye baktığımız zaman karşımıza iki farklı yol çıkmaktadır.

En Yakın ATM Üzerinden

İlgili bankanın size en yakın olan ATM’sine giderek, telefon bankacılığı için şifre alabilmenin ilk adımını gerçekleştirebilirsiniz. ATM menüsünde Kullanıcı İşlemleri / Telefon Bankacılığı Başvurusu / Yeni Şifre adımlarını izleyebilirsiniz. Bunun ardından bankaya kayıtlı olan cep telefonunu numaranıza bir aktivasyon kodu gönderilecektir. Bu aktivasyon kodu ile birlikte müşteri temsilcisine bağlanarak, şifre alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Şifrenin başarılı bir şekilde edinilebilmesi için tüm bu işlemlerin izlenilmesi zorunludur. Sadece ATM üzerinden şifre almak mümkün değildir. ATM cep telefonunuza bir aktivasyon kodu gönderir ve bu kod ile müşteri temsilcisine bağlanarak şifrenizi edinebilirsiniz.

Şubeler Üzerinden

Banka şubelerine telefon bankacılığı için başvurarak da şifre alabilmek mümkündür. Size en yakın bankaya kimliğiniz ile giderek, telefon bankacılığı şifresi alma talebinizi iletebilirsiniz. Bunun ardından banka kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir aktivasyon kodu gönderecektir. Bu aktivasyon kodunun ardından şifreyi belirlemek için yine müşteri temsilcisi ile bağlantı kurmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisi ile bağlantı kurduğunuz anda size aktivasyon kodunu soracaktık ve bu kodu doğru tuşladıktan sonra şifreyi alabileceksiniz.

Telefon bankacılığı sistemi ile şifre edinme işlemleri ve telefon bankacılığını kullanma işlemleri tamamen ücretsiz olmaktadır. Hiçbir banka tarafından kişilerden talep edilen herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Bunun haricinde kişilerin telefon bankacılığı şifresi edinebilmek için öncelikle ilgili bankanın bir müşterisi olması gerekmektedir. Bireysel telefon bankacılığı sistemini müşterisi olmadığınız bankadan kullanmanız mümkün olmamaktadır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir