Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde ev kiralamaktan kredi çekmeye kadar farklı pek çok alanda kredi notu ortalaması dikkate alınmaktadır. Artık beyaz eşya mağazaları bile taksitli satışlarında müşterilerinin kredi notu ortalamasına göre karar vermektedir. Peki, kredi notu nedir, kredi notu sorgulama nasıl yapılır?

Kredi Notu Nedir?

Kişinin bankalar üzerinden gerçekleştirdiği kredili işlemlerin karşılığında yerine getirdiği ödemelerin düzenine göre hesaplanan notudur. Bankalardan kredi çeken, kredi kartı kullanan ve kredili mevduat hesabı bulunan kişilerin bu kaynakları kullanım sıklığı, tutarı ve ödeme düzenleri kredi notu hesaplaması için kullanılan önemli verilerdir.

Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum 

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks kredi notu sitesi üzerinden sorgulamada bulunmaktır. Findeks kredi notu sorgulaması için siteye üye olunması gerekmekte olup site üyeliği ücretsizdir.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme 

Kısa mesaj göndererek kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin Turkcell ya da Avea hattı olan cep telefonlarının mesaj bölümünden kimlik numarası ve doğum yıllarının sene bölümünü aralarında boşluk bırakarak 1122 numarasına göndermeleri yeterlidir. Kredi notu sorgulama ücreti SMS ile yapılırsa 9 liradır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunu ücretsiz öğrenmek isteyen kişilerin kredi notu sorgulaması için Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapması gerekir. Sadece ilk kez kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere sunulan ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti sadece bir kerelik olarak tanınan bir haktır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme için 6 cevap

 1. Ramiz der ki:

  Ücretsiz kredi notunu öğrenmenizin en kolay ve pratik yolu findeks web sitesine kayıt olmanızdır.

 2. Remzi der ki:

  Findeks üzerinden kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 3. Renan der ki:

  Genellikle tüm bankalar bu konuda yardımcı olmaktalar bankaların müşteri temsilcileri sizlere yardımcı olacaktır.

 4. Renas der ki:

  Artık cep telefonu bayilerinden de kolaylıkla kbb puanınızı ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 5. Resat der ki:

  Ücretsiz öğrenmek isteyenler için ilk seferde findeks üzerinden tek seferlik bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

 6. Rezzak der ki:

  Findeks üzerinden ilk seferde ücretsiz olarak sorgulama yapabilirsiniz. Daha sonraki sorgulamalarınızda 5 TL Ücreti vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir