Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin tek yapmaları gereken tek şey kredi notu sorgulama işlemidir. Yapılan sorgulama sonucunda kişi kredi notunu öğrenirken bu sayede yapacağı kredi başvurusunu şekillendirerek daha kolay bir şekilde kredi onayı almayı garanti altına almaktadır.

Kredi notu sorgulaması farklı pek çok kanaldan yapılmakla beraber ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama hizmetidir. Normalde ücretli olan bu işlem ilk kez kredi notu sorgulaması yapan kişiler için bir defaya mahsus olarak ücretsiz olarak verilmektedir. Bu nedenle ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilerin direkt Findek internet sitesi üzerinden ücretsiz sorgulama yapması mümkündür.

İkinci kez yapılacak olan sorgulamalarda ise 4.75 lira ücret ödenmesi gerekmektedir. Bunun dışında kalan ücretsiz kredi notu sorgulama siteleri üzerinden yapılan sorgulamalarda hem elde edilen sonuç kesin değildir hem de bu sitelere kişisel bilgilerin verilmesi kesinlikle önerilmemektedir. Bu nedenle yapılacak olan sorgulama kesinlikle Findeks internet sitesi, bankaların kendi sitesi ya da telefon operatörleri üzerinden yapılması gerekmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir