Ücretsiz Kredi Notu Sorgulaması

Günümüzde sadece bankalardan kredi almak isteyen kişiler için değil borçlanarak işlem yapmak isteyen ya da kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyen herkes için kredi notu ortalamasının büyük bir önemi bulunmaktadır. Türkiye’de hizmet veren en güçlü 9 bankanın ortak girişimleri sonucunda hayata geçirilen Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan Findeks kredi notu sorgulama sistemi artık tüm bankalar tarafından kullanılan kredi istihbaratı sürecindeki en önemli veri olarak öne çıkmaktadır.

Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin doldurdukları kredi başvuru formu incelemesinde banka ilk olarak formu dolduran kişinin kimlik numarası üzerinden kredi notu sorgulaması yapmakta ve buna bağlı olarak kredi onayı ya da kredi red kararı vermektedir. Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin ise kredi notu sorgulaması yapmaları gerekmektedir. Findeks kredi notu sorgulaması ücretli olup talep edilen not sorgulama ücreti ise sadece 4.50 liradır.

Ancak sorgulamanın bankalar üzerinden yapılması ya da SMS ile kredi notu sorgulaması yapılması durumunda bu ücret katlanarak artmaktadır. Bu nedenle kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin mutlaka Findeks internet sitesi üzerinden sorgulamada bulunmaları önerilir. Ücretsiz kredi notu sorgulaması için ise Findeks internet sitesinde sadece bir defaya mahsus olmak üzere ilk defa kredi notu ortalaması öğrenecek olan kişilere sunulan hizmet bulunmaktadır. Bunun dışında kesinlikle ücretsiz kredi notu sorgulaması yapılması mümkün değildir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir