Ücretsiz Olarak Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin bu sorgulama hizmeti karşılığında kullandıkları kredi notu sorgulama hizmet kanalına bağlı olarak ödemeleri gereken belirli bir tutar bulunmaktadır. Sadece ilk kez kredi notu öğrenmek isteyen kişilere bir defaya mahsus olmak üzere Findeks ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti sunmakta olup bunun dışında kalan tüm sorgulamalar belirli bir ücrete tabi tutulmaktadır. Peki, ücretsiz olarak kredi notu nasıl öğrenilir?

Bazı internet siteleri ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti verdikleri iddia etmekle beraber ne yazık ki bunun doğruluğu tartışmalıdır. Çünkü bu sitelerin kanunlarla korunan kişisel verilerinize ulaşma izni yoktur ve bu verilere ulaşamadıkları için de mali analizinizi yaparak kredi notunu hesaplama işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkün değildir. Bu sitelere sizin bu verileri kendi isteğiniz ile vermeniz halinde ise bilgilerinizi bilmediğiniz kişilerle paylaştığınız için kişisel verilerinizin güvenliği tehlikeye girmiş olur.

En güvenilir ve doğru şekilde ücretsiz kredi notu sorgulaması yapacağınız tek kanal taksitle akıllı telefon satışı yapan yerlerdir. Turkcell, Vodafone ve Avea akıllı telefon kampanyalarından yararlanmak ister gibi bu satış noktalarına başvuruda bulunmanız halinde ilk olarak bu bayi ekrandan kredi notu sorgulaması yapar ve size onay alıp almadığınız söyler. Onay alıyorsanız kredi notunuz yüksek demektir. Bayiye biraz daha düşüneceğinizi söyleyerek orayı terk ederek ücretsiz kredi notu sorgulaması yapmış olursunuz.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ücretsiz Olarak Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? için 3 cevap

  1. ekrem der ki:

    Doğru kredi notu öğrenme konusunda birçok yer yanlış bilgi vermektedir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir. Bunun en güzel yollarından birisi Findeks olabilir.

  2. hande der ki:

    Birçok insan kredi notunun düşük olduğundan şüphe etmektedir. Bu konuda yapılaca en güzel şeylerden birisi teknosa vb işletmelere giderek telefon gibi banka kredisi ile onaylanan cihazlarda sorgulama yapmaktır.

  3. mervecan der ki:

    Kredi notu sorgulamada internet ortamında çok fazla site bulunmaktadır. Ancak kredi puanı sadece sizin mali bilgileriniz ile yapılmaktadır ve buna kurumsal yerlerin dışında kimsenin izni yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir