Üniversite Öğrencilerine Hangi Koşullar Altında Kredi Verilir?

Değerli okuyucular bildiğiniz gibi üniversite öğrencilerinin kredi alabilmeleri için 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Üniversite öğrencisi olan biri 18 yaşından küçükse kredi alma imkanı yoktur. Bu şartları yerine getiriyorsanız ve üniversitede öğrenci iseniz, masraflarınızı karşılamak suretiyle öğrencilere özel açılan kredilere başvurabilirsiniz. Kredi notu bakımından çalışmadıkları için iyi bir kredi notuna sahip olmayan öğrenciler buna rağmen özel kampanyalı kredilerden yararlanabilir. Üniversite öğrencisinin artan ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran bankalar, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için neredeyse tüm bankalar kredi vermektedir.

Üniversite öğrencisi olsanız bile kredi notunuzun olumlu ya da olumsuz anlamda etkileneceğini dikkate alarak hareket etmeniz gerekmektedir. 18 yaşından büyük iseniz ve üniversitede öğrenci olmanız kredi çekmek için yeterli olmayabilir. Bu nedenle ya kredi notunu düzeltmek için uğraşmalısınız ya da güvenli bir kefil bulmalısınız.

Doğrudan kredi çekebilmek için kredi notunuz yüksek seviyede bulunmalıdır. Kredi notunuzu güçlendirmek için bankalarla olan ilişkinizi güçlendirmelisiniz. Bankalar üniversitede okuyan öğrenciler için 5 bin TL ile 20 bin TL arasında çeşitli kredi imkanı sağlamaktadır. Eğer üniversitede öğrenciyseniz ve kredi çekme niyetiniz varsa en kısa sürede kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kredi notunu öğrendikten sonra notunuz kredi çekmek için elverişli ise hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Değerli okuyucular kredi notunuz kredi çekmenize engel olacaksa iki yöntemden birini kullanarak kredi alabilirsiniz. İlk olarak banka kredi notunuzu iyileştirme yoluna gidip ondan sonra krediye başvurabilirsiniz. İkinci olarak kredi notu yüksek kefil bulmanız kredi almanız için yeterli olabilir. Bu iki yöntemden birini tercih ettiğiniz sürece banka istediğiniz miktarda krediyi sağlayacaktır. Görüldüğü üzere üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılaması için pek çok banka kredi hizmeti vermektedir. Kredi alan öğrenciler borçlarını düzenli bir şekilde ödemediği taktirde kredi notları düşmeye başlayacaktır. Hatta zamanla kara listeye girme durumları bile vardır. Eğer sizde üniversite de öğrenci olarak okuyorsanız, kredi notunuzu düşürmemeye çalışın. Çünkü kredi notu kolay düşebilen fakat zor yükselen bir not sistemidir. Kısacası kredi notunuzu yükseltmek zaman alabilir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Üniversite Öğrencilerine Hangi Koşullar Altında Kredi Verilir? için 8 cevap

 1. Tayfun der ki:

  Ziraat bankası şuanda öğrencilere en kolay kredi vermektedir. En kolay kredi veren bankalar arasındadır.

 2. Salih der ki:

  Kredi kullanım puanımıza göre bankaların bir çoğu bu konuda destek olmaktadır.

 3. Buğra der ki:

  Daha önce kredi kartı veya kredi kullandıysanız bir çok banka kbb puanınıza bakarak kolaylıkla kredi sağlamaktadır.

 4. Abay der ki:

  Üniversite öğrencisiyim ve ziraat bankası sayesinde kolaylıkla kredi kullanabildim.

 5. Abbas der ki:

  Üniversite öğrencileri çok zorda olsa kredi kartı alabiliyorlar. Ve kredi kullanımı içinde vakıf bank tercih edebilirsiniz.

 6. Abdi der ki:

  Mevcut kredi puanınız düşük değilse eğer kolaylıkla her bankadan kredi kullanabilirsiniz.

 7. Abdulkadir der ki:

  Kredi kullanırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında hangi bankayı seçeceğiniz ve ne kadar kredi kullanacağınız.

 8. Abidin der ki:

  Bankalardan kredi kullanırken kara listeye düşmemeniz gerekiyor ve bu konuda daha önce sorun yaşamamış olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir