Üniversite Öğrencisine Kredi Kartı Veren Bankalar ?

Hem büyük hem de küçük tüm okula giden öğrencilerin kredi ihtiyacı olabilmektedir. İhtiyaçların nakit olarak alınması yerine bedelin uzun vadelere bölünmesi öğrencilerin işine gelen bir uygulamadır. Bu sebeple öğrencilerin kredi kartın ihtiyacı olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Öğrencilerin kredi kartı alması, kredi almasından çok daha basittir. Bu konuda öğrencilerden istenen tek şart 18 yaşını doldurmuş olmalarıdır. 18 yaşını doldurmuş olan her birey bizzat bankalara başvurarak kart temin edebilir. Öğrenciye yönelik hizmet veren bazı bankalar öğrenci belgesi getirilmesi durumunda 1000 TL limitli kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca öğrencilere verilen bu kredi kartları sayesinde taksitli alışveriş imkanından kolayca yararlanılabilir.

Değerli okuyucular, öğrenciler kredi kartı almadan önce hangi banka ile çalışacağına kendisinin karar vermesi en doğru olandır. Bu konuda önceden bir araştırma yapılması gerekir. Öğrenciler kendilerine verilen limitten bazen memnun olmayabiliyor. Ancak bankalar bu konuda dikkatli hareket ederek ödemelerin düzenli bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol etmekte ve bu doğrultuda öğrencilerin taleplerini değerlendirmeye almaktadır.  Bu konuda araştırmasını çok iyi yapmış ve ödemeler konusunda bankalara sadık olan öğrencilerin belli avantajlardan yararlandığını söylemek doğru olur. Böylesine uygulamalara sahip olmak ve bankacılık faaliyetlerinden keyif almak tamamen kişinin kendi elindedir.

Hangi bankadan kredi kartı talep edeceğinize karar verdikten sonra işlemi gerçekleştirmek için şubeye gitmenize gerek yoktur.Bu konuda hemen hemen herkes kullanmış olduğu akıllı telefon sayesinde kredi kartı başvuru işlemini gerçekleştirebilir.  Fakat bu işlem biraz uzun süreceği için bireylerin sabırlı olması onların yararına olacaktır. Kredi kartına bir an önce sahip olmak isteyen insanlar banka şubelerine giderek talebini dile getirebilir. Öğrenciler kredi kartı başvurusu yaparken normal kredi kartı başvurusundan farklı olacağı için, hangi formu doldurmanız gerektiği banka yetkilileri tarafından size bildirilecektir.

Değerli okuyucular, 18 yaşını doldurmuş olan üniversite öğrencileri kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve kartı kullanmaya başlayabilir. Ancak öğrencilere verilen limit diğer kullanıcılara nazaran daha düşüktür. Kredi kartı borçlarına sadık olan ve ödemelerini gününde yapan öğrencilere de bazı ayrıcalıklar sunulmaktadır.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Üniversite Öğrencisine Kredi Kartı Veren Bankalar ? için 3 cevap

  1. Zehra der ki:

    Üniversite öğrencilerine kredi veren bankaların en başında ziraat bankası gelmektedir ve öğrencilere özel kredi kartı üretmiştir.

  2. Zeliha der ki:

    Kredi kartı veren bazı bankalar mevcut fakat genellikle limitini çok düşük tutmaktalardır.

  3. Zeki der ki:

    Kredi kartları yönetmeliginde olduğu gibi kbb puanınız yüksekse eğer ve bankalarla sorun yaşamadıysanız eğer kolaylıkla kredi kartı çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir